Transalp Tour 2009

p1010654Příští neděli startuje v německém městečku Sonthofen letošní ročník sedmietapového závodu dvojic TRANSALP TOUR a tým KOLOKRÁM.CZ-SVIJANY zde bude mít opět zastoupení.

Potřetí se na start tohoto závodu postaví Libor Janoušek. Parťákem mu letos nebude Jakub Svoboda (po termínovém střetu dal letos přednost mistráku ČR, který se koná na Slovensku), ale Vláďa Paudera, který si zde odbude svou premiéru.
Trasa letošního ročníku vede oproti loňsku více na západ ke švýcarským hranicím a obsahuje opravdové silničářské lahůdky typu TIMMELSJOCH, STELVIO, GAVIA, FOSCAGNO atd. Za královskou lze jednoznačně označit šestou etapu. Svou délkou 180 km a převýšením 3 770m by určitě prověřila i profíky na Giru. Celkem na účastníky čeká 882 km s převýšením 18 370m. Cíl závodu je v městečku Arco u Lago di Garda.

Z průběhu závodu se budeme snažit přinášet reporty z jednotlivých etap a po loňském úspěchu máme opět slíbenou reportáž „Transalp tour-pohledem účastníka zájezdu“ určenou těm, kteří chtějí vědět, co se honí hlavou „průměrnému“ hobíkovi při takto těžkém závodu a jaké zažívá pocity.

Více informací o závodě naleznete na www.tourtransalp.de