Tour de Ralsko pohledem Plamínka

Opět se hlásím se zpravodajstvím z dalšího závodu, který se konal 12. května a jednalo se tentokrát o Tour de Ralsko. Jelikož to mám „hned za barákem“, nějakých 20 kilometrů, tak jsem si řekl, že bych si tam mohl, v rámci rozjetí, dojet na kole. Sebral jsem se tedy a vyrazil. Děda mě „pronásledoval“ celou dobu autem, jako doprovodné vozidlo. Dojel jsem na závod, zaregistroval jsem se a tak dále, … přece nebudu vykládat to samé pořád do kola :).

Takže rovnou na start. Startovalo se přes most, kde na prostředku byly „retardéry“ – velké květináče, … bez kytek :)? To nikoho nezajímá a zahradníka asi nejmíň :)! Stoupl jsem si tedy co nejvíce dopředu – byla to prý „elite vlna“ – a já neměl vyjetou pozici z minulého roku, takže co následovalo? Přišel borec a poslal mě dozadu! Chvilku jsem to na něj zkoušel, že přeci nemůžu jet zezadu, že to nemá cenu, … jeho to ale nijak nezajímalo a musel jsem jít o cca 50 lidí zpátky. Dobře, to se dalo… prásk! A vystartovali jsme, rozjel jsem to a objel květináče… upaloval jsem, jenže se to tolik nedalo – balík přede mnou jel po betonce a já, abych se dostal dopředu, musel jet vlevo po trávě a spurtovat. To se mi povedlo celkem pěkně podle mých představ.

Předjel jsem cca 30 lidí a chytl se dvou nejmenovaných cyklistů… ale pozor! Nohy začaly stávkovat! Asi, hochu, jsi ten start trochu přepísk?! Ale co, houby! Jel jsem i když to tolik nešlo a šel na špici a tahal a tahal … postupně jsme takhle sjeli dost lidí a vytvořili větší skupinku. Na 20.kiláčku byl kopeček, prudkej kopeček, a tam bolest v nohách zmizela a jelo se mi najednou opravdu krásně. Celý závod jsem si říkal že jedu tak asi kolem 10.místa. Jeli jsme s velkou skupinkou a já byl více vepředu, najednou se otočím a byli jsme jen čtyři, tak jsme si to spolu dojeli a už zbytečně nesjížděli ty vepředu, protože byli daleko a sil zase až tolik nebylo :).

Závod se jel na 45 km a na 44., kde začla dlouhá rovinka, jsem se odlepil od té naší skupinky a odpálil to směr cíl. Když jsem projel cílem, pořadatel zahlásil že jsem dojel 4.celkově a s jedničkou v kategorii. Tak jsem si hned řekl: … to není špatný, na ten start zezadu a byl jsem spokojenej. Závod byl štěrkovatý a jel se po lesních cestách, nebylo to uplně zábavné ale ani nudné. Počkal jsem si na vyhlášení a vyťapal se, v rámci vyjetí, domů opět na kole.

Díky za pozornost a držte mi dále palce.

Váš dopisovatel a písmák Plamínek

Tour de Ralsko pohledem Plamínka

Tour de Ralsko pohledem Plamínka