Templářský fotky hier :)

To takhle byl jednou jeden král, Filip IV., zvaný Sličný… ne, ne, to nebude pohádka! On fakt žil a co víc, žil si na dost vysoký noze, jak se říká, a k tomu jsou potřeba peníze, zlato. A to hodně a pokud možno ještě víc! A zároveň taky v té době (začátek 14.století) existovali „klucí templářští“. Ty zase zdobila pokora, skromnost, čest, statečnost a na tu dobu také nevšední vzdělanost a s ní, ruku v ruce, podnikavost. Nebylo tedy divu, že se jejich řád záhy stal velice bohatou organizací se sítí finančních služeb po celém tehdejším známém světě. Dokonce jim už tehdy fungoval jakýsi systém podobný dnešním kreditním kartám! A už nám to pomalu zapadá do sebe, co? Vykutálený král by se svým životním stylem měl za chvíli holou řiť, a to se moc nehodí, tak si začal půjčovat – a hned ve velkém – od templářů. A ti zbožní důvěřivci (při svém vzdělání už taky mohli něco znát z historie – jenže ta se, jak známo, opakuje :-() mu půjčovali. A půjčovali tak dlouho, až králík zjistil, že tohle se ani při nejlepší vůli splatit nedá – mimochodem, tu vůli žádnou neměl… Co s tím? Poradil a spřáhl se s nejvyšší náboženskou instancí, s papežem Klementem V., stejně vykutáleným a chtivým nových svíček na oltáře, a mešního vína, kadidla, … a kdoví, čeho ještě :-D. Zkrátka, když si udělali slušnou finanční rezervu, milé templáře obvinili z: magie, sodomie, kacířství, možná, že nezdravili starší, … a začalo se věznit, věšet, stínat, upalovat, trávit a hlavně konfiskovat majetky, aby tak nějak nebylo komu vracet … Naštěstí se některým členům řádu podařilo tomu běsnění uniknout a rozptýlit se po celém světě – skutečně po celém! Ten Kolumbusovic Kryštof nebyl v Americe ani zdaleka první – po ledě tam chodili přes zamrzlou úžinu kmeny z dnešního Ruska, z Grónska sem tam zajeli na čumendu Eskymáci, Vikingové taky nechtěli zůstat pozadu no a ti chasníci v pláštích s křížem (ty měli raději smotané v batohu, aby nebyli moc nápadní), tak ti, jak už je prokázané, doplavali též a ví Bůh, jestli tam náhodou někde nezašantročili ten Svatej grál??? A jejich potomci? Všude jsou, všude jsou … 😀 Konec historie, hezký den a hlavu vzhůru!) Cuba Libre a spol.

... tady nečekejte souboj z Highlandera 9 :-D !

… tady nečekejte souboj z Highlandera 9 😀 !

... pláště vyměnili za kápě, koně za modernější "samohyby", ale ten pocit křivdy, ta nasranost, to všechno zůstalo hluboko pod kůží!

… pláště vyměnili za kápě, koně za modernější „samohyby“, ale ten pocit křivdy, ta nasranost, to všechno zůstalo hluboko pod kůží!

... a bedlivě sledují dění dnešního světa ...

… a bedlivě sledují dění dnešního světa …

... jsou nesmlouvaví a vytrvalí a připraveni zakročit, až bude třeba! (jen aby to nebylo jako s rytířema v Blaníku - až bude nejhůř!? ... nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být ještě hůř ... :-D)

… jsou nesmlouvaví a vytrvalí a připraveni zakročit, až bude třeba! (jen aby to nebylo jako s rytířema v Blaníku – až bude nejhůř!? … nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být ještě hůř … :-D)

Jsou náležitě vybaveni (karbonového oře dodal Svobodný pán ze Stříbra, zvaný Štyby). — s uživateli Stybar Zdenek, Lightweight a Specialized Bicycles.

Jsou náležitě vybaveni (karbonového oře dodal Svobodný pán ze Stříbra, zvaný Štyby). — s uživateli Stybar Zdenek, Lightweight a Specialized Bicycles.

Stále musí být nenápadní! Podkovy koní nahradily "lepivé" gumy - takže tiše a rychle ...:-D

Stále musí být nenápadní! Podkovy koní nahradily „lepivé“ gumy – takže tiše a rychle …:-D

Memento Mori! Skrytá symbolika - vy, co jste se provinili...bacha!!!

Memento Mori! Skrytá symbolika – vy, co jste se provinili…bacha!!!

... přijde den a my tiše přijdem/přijedem.

… přijde den a my tiše přijdem/přijedem.

Tak jako kdysi, máme bratry a společníky po celém světě. Dnešní hábity dodává LW.

Tak jako kdysi, máme bratry a společníky po celém světě. Dnešní hábity dodává LW.

Kapsy stačí malý - dnes už se finance nenosí ve váčcích a po kapsách.

Kapsy stačí malý – dnes už se finance nenosí ve váčcích a po kapsách.

... povstaň tedy, rytíři temný!

… povstaň tedy, rytíři temný!

... ukaž se světu ...

… ukaž se světu …

... ztrestej viníky a vrať úsměvy do tváří poctivých! :-D

… ztrestej viníky a vrať úsměvy do tváří poctivých! 😀

Jdeme na to!!!

Jdeme na to!!!