Rakouský pohár – Tchibo Top Rad Liga #1

smallPrvní závod rakouské Tchibo Top Rad Ligy proběhl v neděli 29. března v Leondingu. Za Kolokrám.cz-Svijany se zúčastnili Jakub Svoboda, který dojel na 39. místě ze ztrátou necelých 2 minut na vítěze a Tomáš Čer (nedokončil).

Tím se stal po spurtu 3 členné skupinky Clemens Fankhauser (AUT). Kvůli nepříznivému počasí byl závod zkrácen z původních 7 okruhů na 5, celkových 108km zvládnul vítěz průměrem téměř 41 km v hodině.

Ve třetím kole zaútočil Franz Grassman (AUT, RC ARBÖ),  jeho krátký solo výlet ale ukončila 5 členná skupina, kterou tvořili 4 Rakušani Clemens Fankhauser, Riccardo Zoidl, Daniel Schorn, Andreas Dietziker a příbramák Jakub Kratochvíla.

Profil jednoho okruhu
Profil jednoho okruhu

V posledním stoupání na Aichberg znovu zaútočil tým ARBÖ, Riccardo Zoidela uviseli pouze Frankhauser a Dietzinker a vše rozhodl až spurt na mokrých dlažebních kostkách.

Vyhlášení vítězů
Vyhlášení vítězů

Jakub Svoboda: V našem případě se jednalo o první měření sil v letošní sezóně. Chtěli jsme již před prvním domácím závodem Brno-Bíteš mít nějakou závodní intenzitu. Proto jsme podnikli jako více českých závodníků dalekou cestu do Linze. Z důvodu extrémního počasí, kdy při 4 stupních neustále pršelo, mnoho závodníků nedokončilo, organizátoři závod zkrátili z původních 7 na 5 kol.

V každém kole byla vypsána vrchařská prémie, proto se kopec jezdil rychlostí okolo 30 km/h a i celý závod se jel průměrem přes 40 km za hod. Jako kvalitní výsledek hodnotím 5. místo Jakuba Kratochvíly, který nás příjemně překvapil a je vidět, že absolvoval již závody v Chorvatsku a bude on i celý tým CK Příbram zřejmě dobře připraven i na ČP Bíteš.

Tomáš Čer nechtěl riskovat nachlazení a odstoupil v polovině závodu i přes svůj dobrý dosavadní pocit. V Brně se už představíme snad všichni.

Ve výsledkách jsem uveden jako Tomáš Radolf  z důvodu chyby pořadatelů při prezentaci, Tomáš se tohoto závodu nezúčastnil.

Další iformace:

1 komentář: „Rakouský pohár – Tchibo Top Rad Liga #1

Komentáře nejsou povoleny.