Pozvánka na For Bikes

for
Pozvánka na For Bikes / věříme v sebe, vy budete zírat a nebudete věřit 
Ano, už se to blíží a my vás začneme napínat …
Ani vlastně netuším, kolikátej ročník For Bikes to letos bude. Vystavovali jsme zde prakticky od samého začátku, tuším od roku 2010, s pauzou v roce 2017 – najednou nebyl čas, chuť, nebyl žádnej pořádnej nápad co ukázat a čím překvapit naše zákazníky, fanoušky a stejně tak běžné návštěvníky. Přišlo mi, že to většina z vystavovatelů bere jako prodejní, nebo lépe řečeno výprodejové místo, kde se chtějí zbavit toho, co jim zůstalo přes zimu na shopech …
Navíc na jaře je vždy ten největší shon, nechtěl jsem tedy opět zabít sám sebe a celou kolokrámnickou smečku jen proto, že chceme něco lidem ukázat a mít výjimečnou expozici. Být v plné polní a nastartovaní, že ukážeme to nejlepší co umíme a co je v nás, zatímco doma nám stála práce, která nás živí a vrátili jsme se domů zacykleni únavou, a to jsme byli teprve na startovní čáře do plné cyklistické sezony.
Nezdá se to, je to vždy práce na několik týdnů, možná měsíců. Vše vymyslet, nakreslit a potom hlavně dohodnout a připravit, … zhmotnit představy. Nakonec ohlídat, aby vše do sebe zapadlo jako kostičky lega a během výstavy nechat na místě své možné maximum… Tím to ale nekončí, spíš začíná ! Protože: po akci rozebrat, naložit, následně doma vše uklidit na svá místa a začít odpovídat na všechny dotazy zájemců. Vrátit se do standardního modu tedy trvá cca další měsíc. To nám ten čas ale utíká, co?
Tak tedy, stojíme zase „na startu“ . Výstava je za necelý měsíc, jsem v neustálém skluzu a prodlení s běžnou prací, protože jsem asi zapomněl, jaké to je si sám o pár lidech vše nachystat a připravit, vše domluvit, dovézt, postavit exponáty atd… . Asi je třeba si to zase vrýt pod kůži a připomenout si ten stav mysli, že je to v pr…, že se to nepovede, že to nestihneme, že to bude průser .
Na druhou stranu máme za ty roky za svými zády i nějakou tu oporu ve firmách se kterými čas od času spolupracujeme a oni vědí, že se chceme pokusit udělat znovu výjimečnou expozici. Máme jejich důvěru a v rámci možností i jejich podporu. Stejně tak, ne-li víc, nám pomůžou naši kamarádi, každý podle svých možností, ale bez toho by to, vám řeknu, vůbec nešlo! Proto stále věříme(musíme:-D!) v sebe a v to, že můžeme opět ukázat to, co na běžném obchodě k vidění není, udělat malou show, ukázat pěkný kola a cyklocajky, pozvat nevšední a zajímavé hosty a potkat se a poklábosit se všemi hosty třeba jen tak u dobré kávy. Doufáme tedy, že budete zírat a nebudete věřit! 
Co vám tedy letos chceme ukázat? Tak to vám právě po sáhodlouhém úvodu sdělit nechci , protože byste asi jen tak nepřišli , chceme vás letos víc napínat a zároveň tím již nyní nalákat k návštěvě. Letos to bude převážně italská expozice. Má za úkol vytvořit obraz v pohybu, musí mít styl a eleganci a zároveň tam musí být i dynamika, rychlost, dravost a … emoce! Prostě Itálie!
… ten kdo chce hrát, musí umět číst lidem v tvářích, poznat vo co kráčí a co chtějí sami vidět nebo v očích skrýt !
Těšíme se na Vás!
Cuba Libre a kolokrámníci
Expozice Kolokrámu bude za účasti a přispění těchto firem, značek a lidiček, bez kterých by to nešlo.
THX : Cipollini, DMT, Lightweight, De Rosa, Tomski a Polanski Ilustrace, HG Atelier Design, Lukáš Houdek, H-CAFFE s.r.o., Hausbrandt, Tufo, Danilo di Luca, Ferrari, CNG Expert, Aspire sports, Campagnolo Česká Republika, Paul Lange Ostrava, Simona Davídková a Roadcycling, Progress Cycle, Martin Pago, ing. arch. Leoš Bogar, Lukáš Hrůzek, Tomáš Tesař, Vlasta Holub, Radek Raitřík Raiter, Pavel Akrman, Honza žížala Helmich, děda Pája a mnoho dalších skřítků pomocníků z našich Lužických hor a Českosaského Švýcarska .