Pičín ČP #2,3

picak1 Další víkend byl ve znamení závodů Českého poháru, který se konal v Pičíně nedaleko Přibrami. V sobotu byla na programu časovka jednotlivců měřící necelých 20km, což znamenalo pro kategorii „elite“ 2 okruhy zvlněného terénu.

Za tým CK Kolokrám – Svijany startovali J. Svoboda a J. Soukup. Bohužel se v době, kdy byl na trati Svoboda projevila špatná spolupráce organizátorů a bezohlednost řidičů a ta se projevila na výsledném čase právě Svobody.V celkových výsledcích ztratil 7 sekund na 3. místo. Soukup startující na „normálním“ kole nakonec dojel do cíle se ztrátou 3:33min na vítěznýho Broniše z CK WINDOOR´S Příbram.

Fotogalerie ze sobotní časovky

IMG_0284

Český pohárV neděli se v Pičíně pokračovalo hromadným závodem jednotlivců na 12o km dlouhé trati, to pro „elitu“ znamenalo 12 kol. Na start se postavila stovka závodníků, mezi kterými se objevila i česká bikerská špička. Tým CK Kolokrám – Svijany se zde poprvé sešel v celé sestavě (Čer, Janoušek, Marek, Radolf, Říha, Soukup, Svoboda). Zvlněný profil trati, na které se často jel tzv. „terezín“ předvídal hodně taktizování. Což bylo vidět již v prvních kolech, kdy se o únik pokoušely menší skupinky. Významnější náskok si však vybudovala skupina, ve které byl i J. Svoboda. Jeli s náskokem více jak minutu na hlavní balík, ale spolupráce uprchlíků nebyla ideální a balík je po několika kolech opět sjel. Na špici balíku pak byl vidět domácí tým CK WINDOOR´S Příbram, AC Sparta Praha, ale také i CK kolokrám – Svijany, kde se aktivně pohyboval nejen Svoboda, ale i Soukup a Říha. Ke konci se podařilo ujet 4 jezdcům z hlavního pole a vytvořit si dostatečný náskok, aby se mohli o vítězství poprat mezi sebou. Nejrychlejší z nich byl Bečka z FACTOR BIKE TEAM Teplice před Toporischevem (CK WINDOOR´S Příbram) a Lazarem (ASC Dukla Praha). Tým nakonec dojel v hlavním poli ve složení Soukup, Svoboda, Říha, Janoušek a Marek. Čer a Radolf závod nedokončili.

Další závod v kalendáři týmu je opět Český pohár (Soběslav), který se jede v sobotu a v něděli se část týmu zúčastní Rakouského poháru. Celkové výsledky jsou ke shlednutí na http://www.ckwindoorspribram.cz/zavody.html