Cyklo Kongres

Člověk se celý život učí. Nebo by se alespoň měl občas pokusit/snažit :). A protože možností, jak se dobře vzdělávat v oboru cyklistiky, zase tolik není, vznikl Cyklo Kongres. Za uvedenou akcí stojí náš přítel, bývalý závodník, dráhový reprezentant, člen Dukly Praha, dnes trenér mládeže a mentor mladých, Marek Mixa. Kdo se v cyklistice pohybuje nějaký ten pátek, tak tomu nemusíme Marka představovat :).

Známá a přesto opomíjená věc – cyklistika je jen jedna! A mělo by hlavně platit, že i sport je jen jeden! Je jedno, jestli se tím myslí ten výkonnostní nebo jen ten „obyčejný“, pro radost, pro dobrý pocit, t.zv. rekreační. Vždy by mělo platit, že si tím sportem máme udržovat a vylepšovat zdravé tělo a mysl, celkovou kondici a ne si nevědomky ubližovat a připravovat se tak o maximum toho pozitivního(pocity a i ty medaile :-D), co by nám to sportování mělo přinášet. Vždy je potřeba si vše nejprve „srovnat v hlavě“, co od toho všeho snažení očekávám a jak k tomu dojít. Jedním z hlavních přednášejících v uvedeném podzimním termínu tedy bude například Marian Jelínek, kterého možná znáte jako mentálního kouče hokejisty s číslem 68 na zádech :). Jak motivovat k úspěchu, tomu tenhle člověk skutečně rozumí. O tom není třeba polemizovat, to je fakt. Přednášky z oblasti psychologie doplní bývalá psycholožka sprinterů z Brna, Michaela Bednáriková.
Protože do cíle vás ale jenom ta hlava nedostane, přijde prezentovat svou „trošku do mlýna“ i Tomáš Míka, velký popularizátor tréninku s wattmetrem a tréninku přes aplikaci Training Peaks. Komu by se pak ze všech těch nově nabytých znalostí točila hlava, určitě si může zajít na přednášky o kyslíku a bez kyslíku :) – aneb vysokohorská příprava v podání Jiřího Suchého. Trénink s monitorem svalové saturace pak představí již zmíněný Marek Mixa.

Jak je patrné, povolaných lidí a chytrých hlav bude na místě bezpočet, takže bude možnost a je vždy fajn si jen tak neformálně popovídat s lidmi, kteří o tom svém něco vědí a mohou nás obohatit. S tím se samozřejmě počítá, a protože se akce pořádá v areálu velodromu na Třebešíně, na místě bude připraveno i odpolední grilování a večerní posezení, plynule přecházející do položení :-D(tím myslíme spíš ideální tělesné a duševní rozpoložení :-D). Rozlehlý trávník, družná debata u táboráku, co víc si přát a kde jinde se pořádně pobavit o uplynulé sezoně. A hlavně(!), jak vylepšit trénink v té následující :). Na akci jsou pozváni i studenti z VŠ se zájmem o trénink, ambicí je tedy přitáhnout k cyklistice i mladé trenéry.
Kdy to celé proběhne? Nemusíte mít strach, času máte zatím dost :)… Akce odstartuje až v pátek 18. října a skončí v neděli 20. října. Páteční program bude plný workshopů a hlavní, nosné přednášky budou až o víkendu. Zaregistrovat se je možné buď jen na jeden den, či celý, prodloužený víkend. Včasné registrace/přihlášky jsou zvýhodněny a proto neváhejte!

Vše okolo a ještě více se dozvíte zde: web: cyklokongres.cz

Případně zde: https://www.facebook.com/CykloKongres

Cyklo kongres doporučuje 5 ze 4 kolokrámníků a další známí i neznámí :).

Tak kdy jindy!

Cuba Libre

Když nebudete klimbat nebo se vybavovat se sousedem a budete sledovat přednášející, určitě se ledacos zajímavého dozvíte ...

Když nebudete klimbat nebo se vybavovat se sousedem a budete sledovat přednášející, určitě se ledacos zajímavého dozvíte …

... a ne jenom sedět! :-D Když něco nevím, něčemu nerozumím, tak se zeptám! O tom taková setkání jsou :-D!

… a ne jenom sedět! 😀 Když něco nevím, něčemu nerozumím, tak se zeptám! O tom taková setkání jsou :-D!