Brno – Velká Bíteš – Brno ČP #1

smallV sobotu proběhl první závod Českého poháru v silniční cyklistice tradičním závodem Brno – Velká Bíteš – Brno, který patří mezi skutečnou jarní klasiku a vždy byl také jeden z nejlépe obsazených závodů.

CK Kolokrám.cz-Svijany se představil v téměř kompletní sestavě, chyběl pouze Libor Janoušek z důvodu soustředění v zahraničí. Jakub Svoboda dokončil na 21. místě, zbytek dojel v hlavním pelotonu.

Všemu přecházela nepříliš jednoduchá cesta na start. Po cestě se totiž porouchal mechanický vůz, který vezl licence a oblečení. Tudíž byl start týmu značně ohrožen. Vše nakonec dobře dopadlo a závodníci start stihli – jen bez mechanického auta, které zůstalo na dálnici.

Pro většinu jezdců týmu to byl letošní první start a na start se postavili ve složení Svoboda, Marek, Soukup, Radolf, Čer a Říha. Hned od startu se závodilo velice ostře a mezi nejaktivnější zavodníky patřil Jakub Svoboda, který zúročuje velice dobrou zimní přípravu a byl i v rozhodujícím úniku. Po odjetí 21členné skupiny začal peloton taktizovat a nikdo ze silných týmů neměl zájem na dojetí uprchlíků.V odjeté skupině si velice aktivně počínal Kuba, ale početní přesila silných týmů ho nenechala odjet a tak nakonec dokončil na 21. místě.

Peloton dojel do cíle se strátou 9:06 min na vítěze se všemi ostatními členy týmu.

Další reportáže a informace o závodě:

Výběr fotografií ze závodu na bike24.cz

06