Okolo 80 dubů

Když jsem před pár týdny jel jen tak z hecu vyzkoušet po zimě svou kondici na závod kolem Vlčí hory zaslechl jsem tam od kluků z týmu KCM něco o novém lokálním závodě pod názvem kolem 80 dubů, který se má uskutečnit v jejich vlastní režii koncem května na Grabštejně – tedy nedaleko Hrádku nad Nisou. Závod a jeho název má spojitost s místní lokalitou zvanou Boreček – 80 dubů a proto i délka závodu byla součtem šesti okruhů rovných 80 kilometrů. A protože je závod zařazen do našeho místního, prestižního, již zaběhnutého Českolipského silničního poháru bylo jasné, na co se bude dalších pár týdnů poctivě trénovat 🙂. Navíc je tento závod zařazen i do nově vzniklého miniseriálu Žiletkář severu, který se nám svým názvem líbí a několik z nás si toto ocenění přeje získat 🙂

My kolokrámníci a bratři ve zbrani společně s Jirkou Říhou a Martinem Bínou jsme měli již několik dní jasno kam, a kterým směrem pojedeme v dalších dnech hlásat úspěchy naší smečky 🙂. K tomu jsme přizvali našeho kamaráda a motorku Vojtu „Harleye “ Hačeckého, aby měli místní organizátoři na startu více známých cyklistů a závodníci více zdatných soupeřů, kteří se tak poperou o celkové vítězství.

Pro někoho možná byl před startem závod z pohledu délky trasy 80ti kilometrů krátkej, ale jak se včera při prvním veleúspěšném ročníku ukázalo, délka byla pro většinu z nás smrtelníků tak akorát 🙂. Hezkej, členitej, těžkej a spravedlivej okruh navíc divácky atraktivní. Jelo se na šest okruhů a v strmém cílovém stoupání pod názvem „MUR de Grabštejn“ se navíc jelo v každém kole o body do vypsané bodovací soutěže. To zapříčinilo fakt, že se nikdo na špici neměl moc šanci flákat, závodilo se prakticky stále a nadoraz.

Ráno to však pro nás kolokrámníky nezačalo úplně nejlíp…. Bínič hlásí nachlazení s tím, že nechce nic riskovat a zůstává doma pod peřinou. Nu což, říkám si, leader je doma, mám šanci jet na sebe 🙂 a tak společně s Jirkou něco stejně vymyslíme, vždyť to ani jinak než nadoraz neumíme. Jak člověk stárne tak, ztrácí rychlost, což je známá věc, když ale není člověk rychlej ani v mládí je to o to horší 🙂, ztrácí tedy co??? Sám nevím, ale nástup chcíplího lva, jak jsem vždy nazýval svůj špurt je ten tam…. tak marně přemýšlím jak mám nazvat své počínání v cílovém stoupání, kde se mi v každém kole vždy na pár sekund totálně zastavily nohy a moje plíce hrozily detonací?!

Co mi však opět začíná po těch pár týdnech chaotického tréninku mezi prací a spánkem fungovat je můj stařičkej diesel motor, kterej jsem za přispění rad a plánu svého mentora a trenéra Ondry Vojtěchovského zase oprášil, vypálil mu pavučiny a trochu znovu v tempu táhne, a když mi nikdo moc nenastupuje, dá se to ustát i na tomhle těžkým okruhu, kde jsem si první tři kola za klukama bikerskýma Novákem a Strožem společně s Háčou a mladíkem Šormem z Author Elkov trhal asi nejen já nohy z prdele 🙂.

V druhé části závodu po selekci se kluci trochu unavili a mně se jelo prakticky pořád stejně – stejně blbě, a tak jsem si musel párkrát na chvostu skupiny odpočinout a prostě jsem jim nestřídal. Dělal jsem tak během závodu asi deset kiláků vrátného a čekal, co se bude dít v závěru. Věděl jsem moc dobře, že hůř než čtvrtej dneska nebudu, pokud se nestane nic mimořádného jako je křeč nebo defekt. A tak jsem byl vlastně už v posledním šestém okruhu spokojenej, vyhrát v tomto cílovém kopci prostě nemohu, tak pokud s nima přijedu pod kopec alespoň to zkusím rozjet Háčovi a uvidíme …

A viděli jsme 🙂, Háča podle všech předpokladů vyhrál, a to na start dorazil na kole a měl v nohách v cíli asi 140 kilometrů! Vojta vyhrál i vypsanou bodovací soutěž, tudíž bylo hned několik důvodů k oslavě v cíli, kde na nás čekalo pár desítek diváků a fanoušků. Kolem 80 dubů tak pro nás a doufám, že i pro všechny účastníky dopadl dobře, bez zranění a zbytečných defektů, a tak snad vše dopadlo i ke spokojenosti pořadatelů kolem hlavního sponzora pana Svády, bez jehož podpory by se tento race těžko uskutečnil. Zapomenout se v tomto nedělním a slunečném odpoledni nesmí ani na ředitele závodu Víťu Štrupla a všechny dobrovolníky, kteří přispěchali chlapcům z KCM týmu helfnout.

V řeči čísel výsledné časy a umístění naleznete zde: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/537

Máme tak za sebou letos další povedenej závod, kterej si zaslouží do budoucna větší odezvu nejen mezi závodníky. Pevně doufám a věřím v další klenot do sbírky naší severočeské cyklistiky. Pro nás žiletkáře Giro neskončilo, čeká nás ještě za pár týdnů kultovní Tour de Zeleňák 🙂!

Hezké dny a někdy zase na viděnou!

Cuba Libre

Tak kterou nohou dnes vykročíme nebo spíš našlápneme :)??? Levou nebo pravou? — s uživateli Specialized Bicycles a DMT.
Tak kterou nohou dnes vykročíme nebo spíš našlápneme :)??? Levou nebo pravou? — s uživateli Specialized Bicycles a DMT.
Už v prvním kole probíhá v cílovém stoupání selekce ...
Už v prvním kole probíhá v cílovém stoupání selekce …
Po šesti kolech je jasno, beru třetí flek :) a posledních sto metrů couvám .... — s uživateli DMT.
Po šesti kolech je jasno, beru třetí flek 🙂 a posledních sto metrů couvám …. — s uživateli DMT.
Vojta se naopak vzdaluje a jasně vítězí ... — s uživateli Vojtěch Hačecký a DMT.
Vojta se naopak vzdaluje a jasně vítězí … — s uživateli Vojtěch Hačecký a DMT.
... máme tedy co slavit, nálada v cíli je fajn .... — s uživateli Vojtěch Hačecký a Specialized Bicycles.
… máme tedy co slavit, nálada v cíli je fajn …. — s uživateli Vojtěch Hačecký a Specialized Bicycles.
... hezké počasí, pěknej závod, vše na pohodu ...
… hezké počasí, pěknej závod, vše na pohodu …
A Frýdlantskej mok taky nebyl špatnej, tak bacha kluci ať na Vás zase nevlítne trenér :)! — s uživateli Jiří Šorm, Vojtěch Hačecký a Specialized Bicycles.
A Frýdlantskej mok taky nebyl špatnej, tak bacha kluci ať na Vás zase nevlítne trenér :)! — s uživateli Jiří Šorm, Vojtěch Hačecký a Specialized Bicycles.