Letní krosařova příprava -Texas-Českolipský masakr „velkou“ pilou

Letní krosařova příprava -Texas-Českolipský masakr „velkou“ pilou

Neděle 18.6. – prezentace KOLOKRÁMu – … hadi vstávaj… a jedou se předvést v nové „kůži“ – kdo by chyběl, jakoby ani nebyl! Je to teda jasný, jede se povinně trénovat – a jak nejlíp v tomhle období? No přeci pěkně zostra, intenzivně, závodně!
Počasí: výška, tlak, teplota, rosný bod a k tomu ještě stav vody na českých tocích(wasserstanzbericht ) – tak tohle všechno bylo O.K., jak se na aktuální datum sluší a patří.

Není tedy co řešit, na co se vymlouvat, jen poslouchat rozkazy velitele, a ty jsou nadevše jasný a srozumitelný – bude se makat, mizerové! Trať, cca 85km, se motala v prostoru mezi Úštěkem a Českou Lípou a byla zpestřená několika „nakloněnými rovinami“. Hned od startu, při prvním táhlém stoupání, přichází klasický nástup Kuby, který si tímto počinem dojel pro vrchařskou prémii…ok, první body doma pro Kolokrám .

Následný kopec, ostrý kopec, do vesničky Ostré – tady se začalo třídit „zrno od plev“ . Kuba v první 5-ti členné, já s Jirkou v druhé 8 členné grupce. Musím říct, že tempo do kopce bylo rychlé a s mojí váhou (ještě 4kg nadváha) to moc dobře nešlo – to se jeden nadejchá…! Rozestup prvních skupinek zůstával následující kilometry stejný – tzv. „klidová fáze“ – věděli jsme o sobě. Pokračovalo se malebným údolíčkem (kdyby tak člověk měl víc času na kochání se krajinou…) až zase k ostrému kopci v Ostrém. Tam jsem nechal velkou placku (to je ten masakr pilou! ) a zbyli jsme v druhé skupině pouze ve třech lidech a hnali se kupředu, ve snaze dojet první skupinku, kterou jsme měli na dostřel. Ale většina munice už byla vystřílená a nebylo moc času – čekal nás sjezd, kopec, kde jsem opět trpěl a zdálo se, že závodníci z první skupinky se nám malinko vzdalují. Ano, mohl jsem stíhání vypustit a nechat ostatní kolegy tahat, vždyť jsem měl vepředu týmové zastoupení a to dokonce v podobě šéfa, ale moc dobře oba dva víme, že si nemusíme na nic hrát a zkrátka každý závod je výborný trénink a ať chceme nebo ne, crosová sezona se blíží a já potřebuju makat a makat …jo a k tomu ještě občas makááát!

Dost povídání o budoucnosti, blíží se nám cíl…a před závěrečným stoupáním byla delší rovinka, kde jsem si párkrát vložil delší špic a při nájezdu do kopce jsme kluky z první skupinky téměř dojeli … a tímto pro mě závod skončil. Byl jsem bez pití, uvařenej, vystřílenej a hlavně celkem prásklej, takže jsem si vystoupil a z povzdálí pozoroval boj první skupiny o pódium.

Ano, povedlo se…zkušenosti a dobré nohy zvítězily. Velká gratulace! Dnes si vyhrál vše co se dalo…Kubo . Následovalo vyjetí a klábosení o závodě – to jsem měl vždycky rád, když se probírala odvedená práce Myslím, že lepší trénink a ještě k tomu s týmovými parťáky jsem nemohl absolvovat, takže za mě velká spokojenost. Těším se na další a díky všem Kolokrámníkům za účast

písmák Bínič

Rudá Hvězda Kamenický Šenov 🙂 …
A je tu cíl, konečně 🙂 …