Brandenburger Tor.

Hlášení ze závodu RAD RACE Fixed42 World Championships 2017 z Berlína:
Dnes jsem se zůčastnil mistrovství světa v závodu na fixce 🚴

A jak to všechno začalo? Je to asi tak rok, kdy jsem se po dlouhé době zůčastnil nějakého závodu a to 3/33/33 na dráze na Třebešíně. Celkem mě to zaujalo a to i lítání na fixce po městě Hoši mě ještě trochu nahecovali a tak jsem se příhlásil rovnou na něco většího. Sem do Berlína.
Den před závodem již známa rutina. Vyzvednout startovní čísla dát nějaký pivko a tak. Pro jistotu jsme ještě udělali pár fotek v novém ohozu od Jakub Svoboda a s kolem od REPETE cycles , kdybych to náhodou někde rozerval na sra… Ráno vstávačka celkem brzy, už v 7:15. Doufouknout kola, čeknout baterku v GoPro a iPhonu aby bylo co dát na Stravu a další sociální sítě. A pak už na kole na nádraží Potsdamer Platz a odtud vlakem na start. Na nástupišti číslo jedna se nás postupně sešlo víc jak 50 bláznů s kolama bez brzd a šaltru a přijíždějící vlak jich čítal několik set!!! Na startu se sešlo takřka 700 furtošlapholiků. Startovní výstřel se nezadržitelně blížil a já tak nějak furt nevěděl do čeho jdu a co od toho očekávat. Všichni strašili kolik je tam smotků. A že od startu se letí víc jak pade, na dálnici i 60. Na start jsem se s klukama z DEFEKT crew drze nacpal uplně dopředu.
A teď k závodu samotnýmu. Dokud před náma jel záváděcí vůz tak byla rychlost odhadem tak 40 – 45km/h. Ale pak se to rozjelo, hlavně na dálnici. Přesně jak mi bylo řečeno. Italové hulákaj při každej menší vlně. Všichni jsou nervozní jak prase před porážkou. Cedím dozadu. To je na hov.. Musím zase dopředu. Lovím háky a valím rovnou na špic. Při tom sleduju jak borci odjížděj z bomb a zase se vracej jak šutry zpátky. Na špici chápu proč, celkem tu fouká…. „Jen ať se vystřílej hovada“ Najednou je tu letiště Templehof, a opět nejsem tak vpředu jak by bylo dobrý. V točce padaj nějaký brambory na zem. Mě to nijak nevadí.. Průjezd letištěm je pekelně rychlej a ve větru se balík trhá odzadu jak trhací kalendář. Skáču jednoho borce za druhým. Sakra už tam začíná být pár metrů díra. A jsem v řiti, říkám si. Ještě jsem se kousnul abych při výjezdu z letiště přičichl znova do balíku a vzápětí mě kyselýho orvali. Následujícíh 4 nebo 5 km jedu buď sám nebo s dalšíma odpadlíkama z první grupy. Nemá to cenu fouká a ze zadu jede další větší grupa. Ta má celkem slušný tempo tak si do ní nastupuji. Dovezla mě až k cíli, celkem pohoda. Tam jsem zato ještě vzal abych nebyl líná lemra ale cíl byl trochu dál než se zdálo, tak mě před páskou ještě cca 15 borců přelezlo. V cíli se tvářím jako bych sežral grep
A výsledek? Nejdřív měnší rekapitulace:
Necelých 56 minut trápení na 42,195 km dlouhý trati. Převod 53×15 (příště určitě těžší) Průměr 46km/h a maximálka 62km/h. Tepovka průměrná 172 tepů a maximální 187 tepů. Nakonec z toho vylezlo 71.místo.

Závod byl organizačně výborně zajištěn. Doporučuju vyzkoušet! Díky RAD RACE 👌

A ještě jednou děkuji Kolokrám.cz, REPETE cycles a Jana Svobodová za podporu.

 

Jako pepek námořník 💪 — v Berlin Wall Eastside Gallery.
Jako pepek námořník 💪 — v Berlin Wall Eastside Gallery.

Kolokrám.cz is not dead
Kolokrám.cz is not dead
Fixed gear Superman
Fixed gear Superman

am Bahnhof
am Bahnhof
Zlomek toho co v tom vlaku bylo k vidění
Zlomek toho co v tom vlaku bylo k vidění

Není nás tu málo...
Není nás tu málo…
Kolokrám.cz is not dead
Kolokrám.cz is not dead